Madárles Fórum

Fehérhasú rétisas (Haliaeetus leucogaster)-Ausztrália

Weboldal és kamera:
http://www.sea-eaglecam.org/video.html
A fészek Sydney Olimpic Parkban van. Két kameraállás, YT csatornán követhető.
Tavaly két fióka volt, de sajnos a kisebb fióka elpusztult, agresszív volt vele a nagy.

06.16-án lett meg az első tojásuk.

1 kedvelés

2019-06-18_070720

1 kedvelés

Köszi Zsuzsa a képeket. Tavaly is követtem a fészket - a nagyobb fióka szerencsés volt, hogy a balesete után sikerült meggyógyítani és szabadon engedni.

1 kedvelés

Nagy élmény volt, gyönyörű ez a sasafajta fiókának :slight_smile:
Megszületett tegnap a 2. tojás is. 2019-06-19_053921

1 kedvelés

Tényleg nagyon gyönyörű fiókának, de azért a szülők is nagyon szépek :slight_smile:
feh%C3%A9rfej%C5%B1%20m%C3%A1solata 190430-toj%C3%B3%20%C3%A9s%20h%C3%ADm-gy%C3%B6ny%C3%B6r%C5%B1

1 kedvelés

07/05 - a hal bosszúja? :grinning:

1 kedvelés

07/26 kikelt az első fióka, 14 óra környékén (Mo) látható is volt teljesen

1 kedvelés

A második is kibújt, nincs köztük nagy különbség, reménykedhetünk. Láttam etetést, evett szépen mindkettő. :slight_smile:

1 kedvelés

Gyönyörűségek! És reménykedjünk!:grinning:

1 kedvelés

07/29 Nyugtalan éjszakájuk volt, feltehetőleg egy bagoly zavarta őket (már este is volt riadó), még tojó is kijőtt a fészekből

1 kedvelés

07/30 a bagoly úgy látszik ma este sem nyugszik - kétszer is megtámadta tojót a fészekben

Hűha! Jól elkaptad! :+1:

1 kedvelés

Pár képet mentettem ma reggel.Jól alakulnak a dolgok, a nagyobb dominanciája megvan, először neki jár a kaja, de nem vészes, mindkettő evett rendesen. :slight_smile: SE24 is visszacsipked.

2019-08-04_064523

1 kedvelés

Igen, jól látod, jól alakulnak a dolgok. Időnként SE23 támad, de nem hosszan. Sőt van hogy SE24 a kezdeményező - persze kap érte, de idáíg nincs ok aggodalomra.:slightly_smiling_face:Remélem így is marad!

1 kedvelés

SE21 fotója FB-ről Ákos Lumnitzer-től

1 kedvelés

A másikat láttad? Ami a parton készült? Előtte egy-két nappal tették fel. Gyönyörű!

1 kedvelés

Igen, láttam, gyönyörűséges!

1 kedvelés

Etetésnél fiókák szép nyugodtan várják a falatokat

párzás, míg fiókák alszanak

1 kedvelés

És magyar a srác, aki csinálja a képeket, Ákos Lumnitzer. :slight_smile: Ma láttam újabbat.

1 kedvelés

És nagyon jó képeket csinál! :slightly_smiling_face:
SE21-ről én ezt a hármat láttam mostanság

1 kedvelés